ІВАНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Ми - жителі цієї ради,
Що кращої нема, здається.
Сюди нас доля привела,
Вона Іванівською зветься.

Іванівок на території України – безліч. І в кожної своя історія, звичаї, відлік часу.

Іванівська сільська рада розташована в західній частині Красноармійського району, в 30 км від районного центру і межує на сході з Новоолександрівською на півночі з Миролюбівською сільськими радами, на заході з Гродівською селищною радою Красноармійського району, та на півдні з Желаннівською селищною радою Ясинуватського району. Сполучення з обласним центром м. Донецьк та районним центром м. Покровськ здійснюється залізничним та автомобільним транспортом. Загальна площа складає 7004 га

На території сільської ради розміщені 10 населенних пунктів. Це села Іванівка, Вовче, Сергіївка, Евгенівка, Веселе, Прогрес, Лисичне, Лозуватське, Свирідонівка, Новоторецьке, в яких проживае 1200 жителів. В геоморфологічному відношенні сільська рада становить собою плато, розрізнене балками, ярами та долинами малих річок. На території сільради беруть свій початок річки Вовча (в селі Прогрес - пам’ятник Вовчиці) та Казенний Торець. В місцевості було дуже багато вовків. Існує легенда - одна вовчиця готувала собі лігво, зубами гризла землю, як раптом з’явилась вода. Вода - це життя. З цього джерела і взяла початок річка Вовча, яка впадає в могутню річку Дніпро. З цього і пішла назва - хутір Вовче.

В кожному населеному пункті встановлені обеліски Вічної слави на яких висічені імена односельчан загиблих в роки війни. На обеліску слави в селі Свиридонівка висічено ім’я нашого земляка Гопко Пилипа Федоровича, який нагороджений п’ятьма орденами і медалями.

Село Іванівка було засноване в 1910 році в період проведення сталипінської реформи.

Корінні жителі села Гродівка (яке було засноване на початку XVIII століття вихідцями куренів запоріжського козацтва) наділялись земельними наділами. На схід від села Гродівка знаходилась Берестова балка в цю балку і поселились перші жителі села Іванівка – Кравченко Іван Корнійович (від чого і назва села), Сердюк Семен Яковлевич, Сивокіз Федір Петрович, Грицай Федір Іванович.

Подібно Іванівці в 1910 – 1924 роках були засновані інші села сільської ради.

На території сільської ради розміщені три сільськогосподарських підприємства ТОВ „Лан” та ТОВ „Землі Донбасу-2005”, „Бета-Агро-Інвест”.

Соціальну сферу сільської ради складають: два дитячих садка в селі Іванівка і в селі Прогрес; три фельдшерських пункти - с. Іванівка, с. Прогрес, с. Сергіївка; Іванівська сільська бібліотека; два сільських клуби - с. Іванівка, с. Прогрес; працює поштове відділення в с. Іванівка, два магазини - ПП «Україна» в селі Іванівка, «Олексій» в селі Прогрес, церква Іоанна Предтечі.

Село Іванівка Красноармійського району Донецької області у вересні 2010 року відмітило свій сторічний ювілей.

Сільська праця завжди була нелегкою, тим паче що земля ніколи не пробачає людям, працюючим на ній, ні лінощів, ні слабовілля. Але коли в господарстві слово і діло зв’язані міцним, надійним вузлом, тоді і земля відплатить сторицею, і люди повірять в значення своєї праці.  

Логін: *

Пароль: *